Parašykite mums laišką

 

Bankroto teisė

Bankroto teisė
 

Surasime geriausią sprendimą blogiausioje situacijoje.

 

„Bankrotas nėra kelio pabaiga“ - tėviškai buvo guodžiami Įmonių bankroto valdymo departamento prie LR ūkio ministerijos senosios svetainės lankytojai (nuo 2016 m. sausio 1 d. sujungus tris biudžetines įstaigas - Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie LR finansų ministerijos). Tikrai, bankrotas nėra kelio pabaiga, ar tai būtų Jūsų skolininko bankrotas, ar tai būtų Jūsų įmonės ar net Jūsų pačių bankrotas. Žinome ką sakome, nes su bankroto procedūromis kontoros advokatai dirba jau seniai: atstovauja kreditorius, inicijuoja bankroto bylas, patys administruoja bankroto procedūras.

 

Kontoros vadovui advokatui dr. Oleg Drobitko nuo 2012-06-25 d. suteikta teisė administruoti juridinių bei fizinių asmenų bankroto procedūras.

 

Įmonių vadovams verta prisiminti, jog LR Įmonių bankroto įstatymo 8 str. 1 d. reglamentuoja, esant Įstatyme numatytoms aplinkybėms, įmonės vadovui ar kitiems asmenims pagal kompetenciją pareigą pateikti teismui pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo, kai pareiga nevykdoma atsiranda pagrindas kalbėti apie vadovo atsakomybę. Šioje vietoje būtina pacituoti to paties straipsnio 5 d.: „Įmonės vadovas ar kiti asmenys pagal kompetenciją privalo atlyginti žalą, kurią įmonė ir (ar) kreditoriai patyrė dėl to, kad įmonės vadovas ar kiti asmenys pagal kompetenciją, esant šio straipsnio 1 dalyje nurodytoms aplinkybėms, nepateikė teismui pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo ar pavėlavo jį pateikti. Įmonės vadovas ar kiti asmenys pagal kompetenciją kreditoriams atsako solidariai.“ bei 6 d.: „Įmonės vadovas ar kiti asmenys pagal kompetenciją, esant šio straipsnio 1 dalyje nurodytoms aplinkybėms, nepateikę teismui pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo ar pavėlavę jį pateikti, taip pat atsako Administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka.“ (LR Įmonių bankroto įstatymas, akto redakcija nuo 2016-05-01 iki 2017-01-01). Akivaizdu, jog įmonės vadovui ar akcininkams verčiau kreiptis į advokatą dėl bankroto bylos įmonei iškėlimo klausimų, negu vėliau kreiptis dėl atstovavimo byloje dėl žalos atlyginimo, jau asmeniškai esant atsakovu.

 

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus LR Fizinių asmenų bankroto įstatymą atsirado ilgai laukta galimybė bankrotą skelbti ir fiziniams asmenims. Galime pasakyti, jog bankroto procedūra yra tas pagrindas, kuris leis sąžiningam asmeniui nubraukti visas skolas ir pradėti iš naujo, tik jau be skolų naštos. Jei Jus vis atakuoja skolų išieškotojai, yra pradėtos priverstinės turto pardavimo iš varžytinių procedūros, verta susimąstyti apie fizinio asmens bankrotą, daugeliu atvejų, vis atidėliojant sprendimą, prieinama prie tos pačios išvados - reikia pradėti fizinio asmens bankroto procedūrą. Esant nepakeliamai skolų naštai, siūlome kreiptis konsultacijos dėl fizinio asmens bankroto procedūros į patikimą advokatą.

 

Advokatų kontora InRight / Drobitko ir partneriai atstovauja kreditoriams, gina jų interesus bankroto procese. Ne visais atvejais skolos yra beviltiškos, daugeliu atvejų yra galimybė atgauti bent dalį skolos, tačiau priemonių reikia imtis savalaikiai. Jei turite skolininkų, kuriems gresia nemokumas, siūlome kreiptis į kompetentingą advokatą dėl teisinės konsultacijos.

 

Advokatų kontora InRight / Drobitko ir partneriai bankroto teisės srityje teikia šias paslaugas:
 

• teikia teisines konsultacijas;

• rengia procesinius dokumentus;

• administruoja juridinių asmenų bankroto procedūras;

• administruoja fizinių asmenų bankroto procedūras;

• atstovauja kreditoriams bankroto procese.

 

Nurodytas teikiamų paslaugų sąrašas nėra baigtinis. Taip pat skaitykite „Bankroto administravimas“.

 

Turite klausimų? Mes suteiksime Jums visą reikalingą informaciją. Registruokitės konsultacijai juridinių ar fizinių asmenų bankroto klausimais.

 

Tel. Vilnius: +370 655 39609

Tel. Klaipėda: +370 46 314199

 

Teisinės paslaugos pagal teisės sritis 

 

 Susisiekite su InRight